17 Mart Cuma Kandilli Rasathanesi ve AFAD Son Depremler Listesi: Tekrar Deprem mi Oldu?

6 Şubat 2022 tarihinde Kahramanmaraş’ta iki büyük deprem yaşandı. Bu depremler; Adıyaman, Malatya, Hatay, Elazığ, Şanlıurfa, Osmaniye, Kilis gibi birçok şehirde büyük yıkımlara sebep oldu. Herkesi derinden üzen bu depremden sonra, pek çok bölgede irili ufaklı sarsıntılar yaşanıyor. En son Bolu’da yaşanan deprem ise İstanbul, Yalova, Bursa gibi çevre illerden de hissedildi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD ise son deprem verilerini vatandaşlarla paylaşıyor. Peki deprem mi oldu? Nerede oldu? İşte 17 Mart Cuma Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesi…

Geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş’ta gerçekleşen iki büyük deprem, tüm Türkiye’yi derinden etkiledi.

Çevre illerden de hissedilen bu depremler, 11 ilde büyük yıkımlara sebep oldu. Binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği deprem bölgesinde halen daha yaralar sarılmaya çalışılıyor.

Uzmanlar ise deprem bölgesi ilan edilen yerlerde birkaç yıl daha artçı sarsıntıların yaşanacağını söyleyerek vatandaşları uyarıyor.

Sadece afet bölgesinde değil, tüm Türkiye’de orta ve hafif şiddetli depremler meydana geliyor. Dün Bolu’da yaşanan deprem ise vatandaşları korkuttu.

Kandilli Rasathanesi’nin son verilerine göre; Kahramanmaraş Göksun’da 4.1 büyüklüğünde orta şiddetli bir deprem yaşandı.

AFAD’ın son deprem verilerine göre Mersin Körfezi’nde 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD verilerine göre Hatay Hassa ilçesinde 3.1 büyüklüğünde hafif şiddetli bir deprem yaşandı.

17 Mart Cuma Kandilli Rasathanesi Son Depremler Listesi

KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER

17 Mart Cuma AFAD Son Depremler Listesi

AFAD SON DEPREMLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir