Abdurrahman Dilipak: Bu gidişin sonu hüsran

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit müellifi Abdurrahman Dilipak, “Ne hayallerimiz vardı!” başlıklı yazısında “Oysa ne hayallerimiz vardı, uğruna canımızı feda edeceğimizi zannettiğimiz. Paranın ve makamın, şehvetin bu türlü hemencecik başımızı döndüreceğini, bizi savuracağını güya hiç düşünmemiştik. Nefsimize yenildik” diye yazdı.

‘FAKİRLİĞİMİZ YALNIZCA CÜZDANIMIZDAN DEĞİL’

“Tekrar birebir uyarıyı yapmalıyım, bunları duymak-dinlemek isteyenlerin sayısı giderek azalsa da” diyen Dilipak yazısında şunları kaydetti:

“Toparlanmamız gerek. Bu gidişin sonu hüsran. Fakirliğimiz yalnızca cüzdanımızdan ibaret değil, akıl ve gönül fakirliği, iktisadi fakirlikten daha berbat. Ve zati aklen ve ahlaken yükseldiğimiz o mevzuda da hem sabrımız artar hem düzeyimiz yükselir.

Paramız ve gücümüz, aklımıza ve imanımıza istikamet vermeye başladığından beri cehenneme hakikat, kaçtığımızı sandığımız şeye yanlışsız koşuyoruz. Meğer aklımız ve imanımız bunlara istikamet vermesi gerekirdi. Servet ve güç sahipleri kendilerini eleştirenlere çemkirmeye ve yaptıkları nahoş işleri alenen yapmaya, savunmaya, diğerlerine da adeta emretmeye, kendilerine karşı çıkanları tehdit etmeye başladılar.

Ahlak, aile ve gençlik ne durumda görüyor musunuz? Görmek istemiyorsanız sizden daha kör kim olabilir ki! Güç ve servet sahiplerinden kimileri o denli bir yere geldiler ki, farkı fark edemiyorsunuz. Kurtulmanız için kazandığınız mevzileri savunmanız değil, eski mevzilerinize geri dönmeniz gerekiyor. Daima söylüyorum, şayet Allah’ın yardımı size ulaşmıyorsa kazanamazsınız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.