Aile meclisinde mevt kararı! Kara çarşaf giyerek 2 kişiyi öldürmeye gitti

Adana’nın Seyhan ilçesinde 29 yaşındaki Yusuf Gença’nın öldürüldüğü, 28 yaşındaki Hilal Şahin’in de ağır yaralandığı silahlı taarruzun ayrıntıları ortaya çıktı.

Eski eş Abidin Uçar ile yanındaki 17 yaşındaki çocuk  A.D.’nin düzenlediği silahlı atağın, Hilal Şahin’in ailesi tarafından planlandığı belirlendi.

Olay günü çarşaf giyen Uçar’ın, A.D.’nin koluna girerek adrese gittiği, mermisinin bitmesiyle meskenden kaçtığı tespit edildi.

Olay, 9 Haziran gecesi Seyhan ilçesi Yenibey Mahallesi’nde meydana geldi. Biri kara çarşaflı başkası şapkalı 2 kuşkulu, 3 katlı binanın 2’nci katında oturan Yusuf Gença’nın meskeninin önüne geldi. Konutun zilini çalan şüpheliler, kapıyı açan Gença ile birlikte yaşadığı Hilal Şahin’e tabancayla peş peşe ateş edip, olay yerinden kaçtı. Komşuların ihbarıyla olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat grubu sevk edildi.

Sağlık grupları, Gença’nın hayatını kaybettiğini belirledi. Göğüs bölgesine isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Hilal Şahin ise Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Adana İsimli Tıp Kurumu’ndaki otopsisinin akabinde cenazesi alınan Gença toprağa verildi, Şahin’in ise tedavisinin sürdüğü belirtildi.

ÖZEL TAKIM KURULDU

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Ofis Amirliği bünyesinde kurulan özel grup, Hilal Şahin’in uyuşmazlık yaşadığı eşi Abidin Uçar’ı 2 yıl evvel terk ederek Yusuf Gença’nın yanına taşındığını, daha sonra boşandığını tespit etti.

Ekipler ayrıyeten Hilal Şahin’e ailesinin Yusuf Gença’dan ayrılması ya da nikah kıyması tarafında baskı yaptığını belirledi. Şahin’in eski eşi Abidin Uçar ile ağabeyi Şahan Şahin’in arkadaşı A.D.’nin silahlı saldırıyı düzenlediği ortaya çıktı. Hilal Şahin’in ailesinin ise silahlı saldırıyı azmettirdiği belirlendi.

AİLEDEN ‘ÖLÜM’ KARARI

Ekipler, Hilal Şahin’in eski eşi Abidin Uçar, babası Hacı Şahin (56), kardeşleri Şahan (29), Onur Can (25) ve Ali (19), annesi Elife Şahin (49), kuzeni Meltem S. (35) ile onun eşi Mehmet Sait S. (35) ve A.D.’yi eş vakitli operasyonla gözaltına aldı. S

ilahlı taarruzun ayrıntıları da emniyetteki çapraz sorgu ile ortaya çıktı. Baba Hacı Şahin, kardeşi Musa Şahin ve oğlu Şahan Şahin, eski damatları Abidin Uçar’ı konuta çağırarak cinayeti planladıkları belirledi.

SALDIRI ÖNCESİ ÇARŞAF GİYDİ

Olay günü Hilal Şahin’in yaşadığı mahalleye gelen kuzeni Mehmet Sait S. ile eşi Meltem S.’nin etrafta gözcülük yaptığı belirlendi. Amca Musa Şahin’in ise kara çarşaf giyen Abidin Uçar ile şapka takan A.D.’yi arabayla meskene yakın parka getirdiği tespit edildi. Musa Şahin’den tabancaları alan Uçar ile A.D.’nin dikkat çekmemek için kol kola girip, aile rolü yaparaki sokakta yürüdükleri sonrasında da Yusuf Gença’nın meskenine gittikleri tespit edildi. Bu anlar, diğer konutun güvenlik kamerasına yansıdı.

KURŞUNU BİTİNCE KAÇTI

Şüpheli A.D.’nin, kapıyı açan Gença’yı vurmak için tetiğe bastığı fakat silahın ateş almadığı belirlendi. Sonrasında Uçar’ın, Gença’yı başına 3 el ateş ederek öldürdüğü, silah seslerine uyanıp kapıya gelen eski eşine ise 2 el ateş ettikten sonra mermisinin bittiği saptandı. Meskenden koşarak çıkan şüphelilerin, Musa Şahin’in arabasına binerek olay yerinden kaçtıkları öğrenildi. Uçar, sözünde, “Ben değil; yanımdaki A.D. ateş etti. Kayınpederim, nikahsız yaşadığı için eski eşimi vurmamı istedi” dedi. Öbür kuşkulu A.D. ise silahı Uçar’ın ateşlediğini öne sürdü.

4 TUTUKLAMA

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Abidin Uçar, A.D., Hacı Şahin ile Şahan Şahin, çıkarıldığı hakimlikçe ‘töre saikiyle planlayarak taammüden öldürme‘ cürmünden tutuklanırken, öbür 5 kuşkulu isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldı. Kuşkulu Musa Şahin’i yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.