Akşener’den Seçim Sonrası İlk Açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs seçimlerinin ardından ilk açıklamasını yaptı. Akşener, 12 milyon potansiyel seçmenlerinin olduğunu vurguladı ve ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi için en şiddetli şekilde çalışacağız’ dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs’ta gerçekleşen seçimlerin ilk açıklamasını yaptı.

Akşener, ‘Kılıçdaroğlu’nun potansiyel seçmeni, sandığa gitmeyen, geçersiz oy atan ve Erdoğan’a oy vermeyen seçmen; Kılıçdaroğlu’na verilen oy düşüldükten sonra 12 milyondan fazla. Bu seçim, 0-0 ile başlayan ve bir referandum haline dönmesi gereken bir seçim’ dedi. Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

’14 Mayıs’tan sonra İyi Parti olarak neler yaptık? Millet İttifakı liderleri ile sandık güvenliği başta olmak üzere 2. tura yönelik görüşmeler yaptık ve sadece Kılıçdaroğlu’na çalışılacağı için merkezinin CHP olduğu iletişim dilinin CHP tarafından organize edildiği ortaya konulduğu bir çalışma gerçekleştirildi ve bir kampanya grubu kuruldu.

Kanaat önderi dediğimiz pek çok insan üzerinde etkili olan, kendi çevremizdeki pek çok insanla bire bir görüşmeler yaptım.  Partimizin yetkilisi konumunda olan tecrübeli arkadalarımız da benzer çalışmalar yaptılar.  81 ildeki tüm teşkilatlarımız, eski ve yeni vekillerimiz çarşambadan itibaren saha çalışmasına başladılar.  Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı seçilmesi için hepimiz en şiddetli şekilde, elimizden gelenin sonuna kadar çalışacağız.İlk turda tercihini Erdoğan’dan yana kullanan ya da Kılıçdaroğlu’ndan yana kullanmayan ama Erdoğan’a oy vermeyen vatandaşlarımızla görüşmeler yapacağım.İstanbul’da da yoğun bir saha çalışması programı olacak, akşam gidiyorum.’

Ayrıntılar geliyor..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir