Atlas Üniversitesi birinci mezunlarını verdi!

2020-2021 akademik yılında birinci öğrencilerini kabul eden Atlas Üniversitesi, 2021-2022 akademik yılında birinci mezunlarını vermenin heyecanını yaşarken öğrencilerde mezuniyetlerinin daha birinci dakikalarında bir işe yerleşmenin heyecan ve memnunluğunu yaşadılar. Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen mezuniyet merasimine; Atlas Üniversitesi Mütevelli Heyeti Lideri Dr. Yusuf Elgörmüş, Rektör Prof. Dr. Mustafa Küçük, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Abdulhalim Şenyiğit, fakülte dekanları, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

“BÜYÜK KATKILAR SAĞLAYACAĞINA İNANIYORUZ”

Mezuniyet merasiminin birinci konuşmasını yapan Atlas Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Doç. Dr. Abdulhalim Şenyiğit, Atlas Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun bu yıl sağlık alanında 10 farklı programa ilişkin birinci mezunlarını verdiğini belirtti. Şenyiğit “Çeyrek asırdır sıhhat alanında hizmet veren Medicine Hospital bilgi ve deneyimine dayanarak kurulan Atlas Üniversitesi, kurulduğu günden itibaren insanlığın sıkıntılarına tahlil yaratan, bilgiyi üreten ve yayan bireyler yetiştirmeyi kendine misyon edindi. Bir kelebeğin kanadını çırpması, dünyanın öbür ucunda kasırgalara sebep olduğu üzere, biz de yetiştirdiğimiz mezunların kelebek tesiriyle ülkemize ve insanlığa büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

“İYİ BİRER İNSAN OLMANIZI GÖNÜLDEN İSTİYORUM”

Mezuniyet merasiminde konuşan Atlas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Küçük ise, “Değişimi kavrayınız ki üniversitemizi muasır medeniyetler düzeyine taşıyabilelim. Sizlerden dürüst, adil, paha ve tavırlarınıza bağlı düzgün birer insan olmanızı gönülden istiyorum. Ayrıyeten hoşgörülü, kendine güvenen, ayaklarının üstünde durabilen bireyler olarak gelecek jenerasyonların yetişmesinde de hisseniz olacak. Bütün toplumların ve ulusların umutları ve teminatları genç kuşaklardır. Elbette bizim de geleceğimiz ve garantimiz sizlersiniz. Bu gerçeği Mustafa Kemal Atatürk, “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün pahalarını gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki sizler ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkartacaksınız” dedi.

Rektör Prof. Dr. Küçük’ün konuşmasının akabinde, meslek yüksekokulu programları ortasında birinci 3’e giren öğrencilere muvaffakiyet evrakları ve mükafatları takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.