Bu 10 Altcoin, Kâr Getirisiyle Yatırımcılarını Sevindirebilir!

Küresel kripto piyasası, ilk 10’da yer almak için acele eden binlerce altcoin ile gelişiyor. Bazıları USDT ve USDC gibi stablecoin. Ancak, Solana, Shiba Inu ve daha pek çoğu başarılı sonuçlar alıyor. Yatırımcılar, kısa sürede daha yüksek gelir elde etmek için oldukça değişken kripto piyasasına yöneliyor. Kripto uzmanı Aratrika Dutta, potansiyeli olan 2025’ten önce satın alınacak 10 kripto parayı paylaşıyor.

Yatırımcılarını sevindirme potansiyeli olan altcoin projeleri

Binance Coin (BNB)

BNB’nin geleceği Binance borsasının büyümesine bağlı. Ve mevcut senaryoya göre Binance Coin’in geleceği parlak. Bunun da fiyatları yeni zirvelere çekmesi mümkün. Ve bu nedenle BNB fiyat tahminine göre, BNB’nin 2023’ün sonunda 610 dolarını geçmesi mümkün.

Tether (USDT)

Tether, ABD dolarına sabitlenmiş Blockchain tabanlı bir kripto para birimi. Bu, finansal kurumlarda teminat olarak kullanılacak gerçek dolar rezervleri olduğu anlamına geliyor. Stablecoin’ler, tamamen dolar tarafından desteklendiğinde USD ile 1:1 bir ilişkiye sahiptir. Popüler kripto paralar olan Bitcoin ve Ethereum’un aksine, stablecoin fiyatları sabit kalacak demektir.

USD Coin (USDC)

USD Coin’in token başına 1 dolar değerinde bir sabiti var.  Her bir USDC, ayrı bir banka hesabında 1 dolar tarafından desteklenir. Bu, USD Coin’i Bitcoin ve Ethereum gibi büyük para birimleriyle ilişkili oynaklık ve fiyat riskinden kaçınmak isteyen kripto yatırımcıları için popüler bir seçim haline getiriyor.

Polygon (MATIC)

Polygon, fiyatlandırmasını daha öngörülebilir kılan Ethereum Hard-Fork versiyonunu tanıttı. Sonunda tokenleri yakarak MATIC’i deflasyonist hale getirdi. Amacı, token sirkülasyonu ile piyasayı aşırı doldurmaktan kaçınmak. Geliştiriciler, bu yolla tokenin genel değerini iyileştirmek istiyor.

Terra (LUNA)

Terra piyasaya birçok fayda sağlıyor. Merkezi olmayan ve izinsiz yapısı onu dijital ekonomi için ideal kılıyor. Ağ, rekabetçi programlanabilir ödemeler, lojistik ve Dapp ile stablecoin geliştirmeyi basitleştirmek için tasarlanmış bir altyapı sunuyor.

Ripple (XRP)

Ripple, geçtiğimiz yıl kayda değer bir büyüme kaydeden ve hızla büyüyen kripto evreninin bir parçası. Ayrıca, manşet olmaya devam ediyor. Konsensüs protokolü sayesinde XRP, işlemleri düşük maliyetle ve minimum enerjiyle saniyeler içinde işliyor. Bu, onu daha çevre dostu kripto para birimlerinden biri yapıyor.

Solana (SOL)

Solana, geliştirme, hız ve düşük işlem maliyetleri için iki kritik alanda Ethereum ile iyi uyumu sağlıyor. Ethereum’un yapısı, ağdaki işlemleri saniyede 15-30 ile sınırlandırarak yüksek gaz ücretleriyle sonuçlanan darboğaz yaratıyor. Solana, devrim niteliğindeki nitelikleri nedeniyle birçok kripto yatırımcısını kendine çekti.

Cardano (ADA)

Cardano üçüncü nesil bir kripto. Özellikleri, Bitcoin ve Ethereum gibi birinci ve ikinci nesil kriptoların en iyi kombinasyonlarını sağlıyor. Ayrıca, Proof of Work (PoW) yerine Proof of Stake (PoS) kullanıyor. Böylece, diğer şifreleme sistemlerine kıyasla sürdürülebilirliğini artırıyor.

Avalanche (AVAX)

Avalanche, ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden ölçeklenebilen birkaç Blockchain’den biri. Bu arada, birçok Blockchain ile birlikte çalışabilirlik potansiyeli sınırsız. Altcoin, kullanım durumuna göre konsensüs algoritmalarını değiştiriyor. Ayrıca, ağın diğer ağlardan daha fazla doğrulayıcısı var. Altcoin hakkında daha fazla bilgi için Kriptokoin.com’un bu makalesini ziyaret ediniz.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash’in arzı 21 milyon tokenle sınırlı. Ayrıca her dört yılda bir madencilik oranını neredeyse %50 oranında azaltıyor. Bu da dolaşımdaki arzının azalmaya devam ettiğini gösteriyor. Kripto para yanmaları nedeniyle piyasa değeri bir fiyat artışına tanık oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.