Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘bayat senaryo’ diyerek reaksiyon gösterdi: İmam hatip okullarımızı gaye alıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar’da Zafer Meydanı’nda düzenlenen Büyük Taarruz’un 100. Yıl Dönümü Kutlamaları ve toplu açılış merasimine katılarak konuşma yaptı.

Açıklamasında son günlerde ibadethaneler ve imam hatip liselerinin gaye alınmasına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizin kutsal bedellerine hakaret edenler hesap vermekten paçalarını kurtaramayacak.” dedi.

“UMUTLARINI BAYAT SENARYOLARA BAĞLADILAR”

“Son günlerde milletimizin en büyük gücü olan kardeşliğine yönelik provokasyonların ibadethanelerimizi ve imam hatiplerimizi amaç alacak halde çok önemli boyutlara ulaştığını görüyorum.” sözlerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Sandıktan çıkamayacak olanlar umutlarını bayat senaryolarına bağlamış durumdalar. Sinsi emellerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Bidon başlı, makarnacı, kömürcü diyerek aşağıladıkları insanları tehditlerle sindirmek, ürkütmek istiyorlar. Uyanık olacak, hiçbirimiz buna fırsat vermeyeceğiz. Millet olarak tıpkı delikten asla ısırılmayacağız. Muhabbetimizi daha güçlendirerek bu oyunları boşa çıkarmak hepimizin boynunun borcudur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.