Erdoğan’dan Kurban Bayramı iletisi: ‘Hayat pahalılığının zorluklarını biliyoruz’ dedi, yeniden ‘sabretmeye’ çağırdı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı iletisini toplumsal medya hesapları üzerinden bir görüntü konuşması ile paylaştı. 

Bayramı tebrik eden Erdoğan, “Kurban Bayramı’nın ayrılmaz bir kesimi olan Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan vatandaşlarımızın ibadetlerinin kabul olmasını Allah’tan diliyorum. Kendileri keserek yahut vekalet yoluyla kestirerek Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in teslimiyetiyle Rabbimize kulluklarını gösteren vatandaşlarımın kurbanlarının da kabul olmasını Allah’tan temenni ediyorum” dedi.

“DÜNYA KRİZDE, BİZ İSE FIRSATLARI DEĞELENDİRİYORUZ”

Erdoğan bayram bildirisini şöyle sürdürdü:

“Bu mübarek günlerin hepimize hayırlar getirmesi ve kurbanlarımızın kurtuluşa vesile olması niyazıyla ‘Yaza dönsün kışınız bayramlar bayram olsun kaygı görmesin başınız bayramlar bayram olsun otlar dikenler dolsun nemrutların çanına kolay gelsin işiniz bayramlar bayram olsun’ diyorum. Bizleri bir Kurban Bayramı’na daha sıhhatle, huzurla, iyilikle kavuşturan Rabbimize hamdüsena ediyorum.”

Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm dünyanın kendi siyasi, ekonomik, güvenlik ve toplumsal krizleriyle boğuştuğunu söyleyen Erdoğan, “Biz ise yaşadığımız tüm problemlerimize karşın amaçlarımıza odaklanarak yakaladığımız fırsatları değerlendirmeye çalışıyoruz” dedi.

“BİRAZ DAHA SABIR”

Kurdaki dalgalanma ve hayat pahalılığına da değinen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yaklaşık 4 yıl evvel iktisattaki önceliğimizi istihdama vererek yaptığımız tercihin doğruluğunu yaşanan her gelişmeyle bir kere daha görüyoruz. Global iktisattaki bozulmanın ülkemize olan tesirleri yanında kurdaki dalgalanmanın ve hayat pahalılığının insanlarımızın günlük hayatlarında yol açtığı zorlukları elbette biliyoruz. Aldığımız önlemler ve hayata geçirdiğimiz programlarla bunların üstesinden geldikçe elimizdeki imkanların ve kat ettiğimiz aralığın değeri daha yeterli anlaşılacaktır. Milletimden hayata geçirdiğimiz programlara daha güçlü dayanak ve biraz daha sabır talep ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.