Fuat Oktay’dan Sinan Oğan açıklaması: Güzel şeyler olacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bazı yerel televizyonların ortak canlı yayınında gündemi değerlendirdi.

İkinci tura kalan seçimlerle ilgili konuşan Oktay, Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’a oy veren tabana da kendilerini anlatacaklarını söyleyerek, “Dolayısıyla bu tabana da bu anlamda kendimizi anlatma şansımız var. Cumhurbaşkanımız, Sayın Sinan Oğan ile görüştüler. İnşallah güzel olacak, hayırlı şeyler olacak diye düşünüyoruz. Bekleyip göreceğiz, inşallah güzel şeyler olacağını sizler de göreceksiniz” dedi.

Seçimlerin ardından, yurt dışında da gereken mesajların alındığını ve bunun Türkiye’nin diğer ülkelerle kuracağı ilişkilerde kendini göstereceğini anlatan Oktay, “Herkes şunu biliyor; kritik konularda bütün dünyayı ilgilendiren, gerek bölgesel gerekse global boyuttaki sorunların tamamında Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye ile çalışmak zorunda olduklarını ve bunun aslında dünya barışına da katkı sağladığını çok net görüyorlar” açıklamasında bulundu.

‘MEVSİMLİK MİLLİYETÇİLİK DÖNEMİ BAŞLADI’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “mevsimlik milliyetçilik” savunan Oktay, şu ifadeleri kullandı:

“Samimiyet testinden geçemiyor. Mevsimlik milliyetçilik dönemi başladı. ‘Terörle arasına çok net bir çizgi çekmeyenlerle ben yola devam etmem’ mesajını verdi milletimiz. Birinci turda verdiği ana mesajlardan birisi budur. Herhalde mevsim dedikleri de ‘Bir hafta biraz milliyetçi söylem takınalım, ondan sonra gene yapacağımızı yaparız.’ Kusura bakma bizim milletimiz, feraseti ve basireti ile neyin ne olduğunu çok net gören ve gereken dersi de veren, gereken mesajı da veren bir millettir. Dolayısıyla bunların karşılığı olmaz. Böyle mevsimlik milliyetçilikle bir yere gidilmez.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir