Gözaltına alınmıştı: Emre Aşık’ın boşandığı eşi Yağmur Sarnıç’ın tabiri ortaya çıktı

Eski futbolcu Emre Aşık, 3 çocuğunun annesi Yağmur Sarnıç’a açtığı ve yaklaşık 2.5 yıl süren çekişmeli boşanma davasında, mahkeme geçen yıl eylül ayında boşanma kararı verdi. Mahkeme kararı istinafta şimdi karara bağlanmadı.

KÜÇÜKÇEKMECE’DE YAKALANDI

Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet, boşanma süreci devam ederken Yağmur Aşık’ın kendisini arayıp hakaret ve tehditlerde bulunduğu teziyle kabahat duyurusunda bulundu. İki başka mahkemede yapılan yargılamalara katılmayan Sarnıç hakkında, yakalama kararı çıkartıldı.

Sarnıç, bugün Küçükçekmece’de polis gruplarınca yakalanarak gözaltına alındı. Emniyet’e götürülen Yağmur Sarnıç’ın biri katılaşmış mahpus cezası olmak üzere, 7 farklı hatadan yakalama kararı olduğu ortaya çıktı. 

“3 SANİYELİK GÖRÜŞMEDE TEHDİT VE HAKARET ETMEM MÜMKÜN DEĞİL”

Bakırköy Adalet Sarayı’na getirilen Sarnıç, birinci olarak ‘Hakaret’ ve ‘Tehdit’ cürümlerinden yargılandığı 46. Asliye Ceza Mahkemesi’nde tabir verdi.

Sarnıç, “Funda Sadıkahmet benim eski eşim Emre Aşık’ın avukatıdır. Hepsi müştekinin temelsiz savlarından ibarettir. Suçlamaları kabul etmiyorum. Hakaret ve tehdit içerikli telaffuzlarda bulunmadım. Ben yalnızca Funda Sadıkahmet’i eski eşim Emre’nin beni aramasını istediğim için aradım. Emre beni engellediği için Funda’yı aradım. Yaptığımız 3 saniyelik görüşmede, belirtilen tehdit ve hakaretleri söylemem mümkün değildir. Tarafıma iftira atılmaktadır” dedi.

Yine avukat Sadıkahmet’e karşı ‘Tehdit’ cürmünden yargılandığı 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nde de tabir veren sanık Sarnıç, “Kendisiyle hiçbir formda yan yana gelmedim, konuşmadım, muhattap olmadım, bana iftira atıyor. Kendisi eski eşimin avukatı olduğu için, bana hasımlık besliyor” diye konuştu.

Verdiği sözlerin akabinde her iki mahkemede de sanık Aşık, hakkında çıkarılan yakalama kararı kaldırıldı. Sarnıç ‘Resmi Evrakta Sahtecilik’ hatasından da savcılıkta tabir verdikten sonra, hakkındaki öteki evraklar için farklı adliyelere sevk edildi. 

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 46. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın iddianamesinde, sanık Yağmur Sarnıç’ın müşteki Sadıkahmet’e karşı sarf ettiği kelamlara yer verildi.

Sadıkahmet’e “Ben Yağmur Sarnıç. O Emre’ye söyle benimle anlaşsın. Bu dava bitti, çocuklarımı da getirsin, sonra olacaklardan ben sorumlu değilim. Size yarına kadar süre, siz bilirsiniz” formunda kelamlar söylediği belirtilen iddianamede, ‘Hakaret’ ve ‘Tehdit’ cürümlerinden toplamda 9 aydan 4 yıla kadar mahpus cezası talep edildi.

Yağmur Sarnıç, 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘Tehdit’ hatasından 6 aydan 2 yıla kadar mahpus cezasıyla yargılanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.