iPhone 14 ve iPhone 14 Plus için verilen ön sipariş sayıları hayal kırıklığı yarattı

Apple’ın yeni iPhone 14 serisi geçtiğimiz hafta tanıtıldı ve 16 Eylül’de satışa çıkacak. Ön siparişler ise 9 Eylül’de başladı. Ancak Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre iPhone 14 ve 14 Plus’ın ön siparişleri önceki iPhone 13’ün ön siparişlerinden daha düşük bir seviyede seyrediyor.

Kuo tarafından kaleme alınan bir blog yazısında, “iPhone 14 ve 14 Plus, cansız talebi yansıtacak şekilde lansman gününde stokta olacak. Şu anki haliyle, iPhone 14 ve 14 Plus için ön sipariş sonucu iPhone SE 3 ve iPhone 13 mini’den daha kötü” deniliyor. Yazı şöyle devam ediyor: “iPhone 14 Plus, iPhone 13 mini’nin yerini alıyor. Ancak bu yeni ürünün ön sipariş sonucu beklenenden çok daha düşük, bu da Apple’ın standart modeller için ürün segmentasyon stratejisinin bu yıl başarısız olduğu anlamına geliyor.

Analist, bunun bir sonucu olarak, iPhone 14 ve 14 Plus için Kasım ayı sevkiyat tahminlerinin önümüzdeki haftalar içinde düşebileceğini tahmin ediyor.

Öte yandan, iPhone 14 Pro ve Pro Max için dört haftadan fazla teslimat süresi, iyi talebi yansıtıyor olabilir. iPhone 14 Pro ve Pro Max için teslimat tarihleri, ön siparişlerin açılmasından sonraki saatler içinde Ekim ayına kadar ertelendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.