‘Karayolunda garip bir cisim ilerliyor’ ihbarına giden jandarma bakın ne ile karşılaştı

İlginç olay, Bolvadin ilçesi girişinde meydana geldi. Edinilen bilgilere nazaran, İstanbul Teknik Üniversitesinin ‘güneş güçlü arabası’ Konya’da gerçekleştirilen bilim ve teknoloji müsabakasına katılmak için hafta sonu İstanbul’dan yola çıktı. Kara yolu ile Konya’ya hakikat giden ve Cenker Karakuş’un pilotluğunu yaptığı aracın lastiği Bolvadin girişinde patladı. Bunu üzerine Karakuş aracı bir akaryakıt istasyonuna park ederek yardım istedi. Bu sırada Bolvadin İlçe Jandarma Komutanlığını arayan bir kişi ise karayolunda garip cismin ilerlediğini ve akabinde akaryakıt istasyonuna girdiği ihbarında bulundu. İhbar üzerine harekete geçen jandarma trafik grupları olay yerine gidip, kısa bir inceleme yaptıktan sonra gerçeği anladı. Gruplar Karakuş öncülüğündeki gruba aracın lastiğinin değiştirilmesi için yardımcı olup akabinde yola devam etmelerini sağladı.

“HIZLI BİR HALDE BİR AKARYAKIT İSTASYONUNA ULAŞTIK VE LASTİĞİMİZİ DEĞİŞTİRDİK”

Karakuş, yaşanan enteresan olayın akabinde İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulundu. Birkaç gündür yolda olduklarını ve Bolvadin’de mecburî mola verdiklerini tabir eden Cenker Karakuş, “İstanbul’dan başlayıp Bursa’da devam eden ve dünde Eskişehir’de konakladığımız seyahatin şuan 3. günündeyiz, Konya’ya gerçek gidiyoruz. Bugün aracı kullanırken, küçük bir aksaklık yaşadık ve aracın lastiklerinden birisi patladı. Sonrasında süratli bir formda bir akaryakıt istasyonuna ulaştık ve lastiğimizi değiştirdik. Lastiği değiştirdikten sonrada yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Karakuş, İstanbul’dan başlayan seyahatlerinden itibaren jandarma ve polis gruplarının kendilerine çok yardımcı olduklarını kaydederek, birebir vakitte Bolvadin İlçe Jandarma Komutanlığı gruplarında kendileri ile ziyadesiyle ilgilendiklerini tabir etti.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.