KARS’TA DEPREME DAYANIKSIZ OLDUĞU TESPİT EDİLEN ORTAOKULDA SON DERS

KARS’ta depreme dayanıksız olduğu belirlenen 194 öğrencisi bulunan 2 katlı Şehit Okan Koç İmam Hatip Ortaokulu kapatıldı. Öğrenciler eğitim ve öğretim hayatlarına bugünden itibaren İsmet Paşa İlkokulu’nda devam edecek.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde 2 depremin ardından Kars’taki 624 okulda deprdeme dayanıklılık testleri başlatıldı. Vali Türker Öksüz’ün talimatıyla yapılan incelemede Cumhuriyet Mahallesi Haydar Aliyev Caddesindeki 194 öğrencisi ve 23 öğretmeni bulunan 2 katlı Şehit Okan Koç İmam Hatip Ortaokulu’nun depreme dayanıksız olduğu tespit edildi. Perşembe günü son kez eğitim veren okul kapatıldı. Öğrenciler eğitim ve öğretim hayatlarına Cuma gününden itibaren İsmet Paşa İlkokulunda devam edecek.

Taşınma işlemlerini inceleyen Kars Milli Eğitim Müdür Vekili Osman Urlunç, Kahramanmaraş’ta yaşanan 6 Şubat’taki asrın felaketinden sonra Valimizin talimatıyla 624 okulumuzu denetimden geçiriyoruz. Şuan bulunduğumuz Şehit Okan Koç Ortaokulumuz 1970’li yıllarda yapıldığı biliniyor ve dolayısıyla Özel İdare ekiplerimizce verilen rapor bakanlığımızca da onaylandı. Okulumuzun depreme dayanıksız olduğunu görünce bugün İsmet Paşa İlkokulunun üst katına taşımaya karar verdik. Burada 23 öğretmenimiz ve 194 öğrencimiz var. Amacımız çocuklarımızın, geleceğimizin, mutluluk kaynağı geleceğimiz olan öğrencilerimizin daha sağlıklı okullarda eğitim görmesidir dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir