Kılıçdaroğlu, toplumsal medyadan hakaret eden gence mektup yazdı: Gönlüm razı olmaz

CHP Bingöl Solhan İlçe Lideri Mehmet Canlı, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine hakaret eden gence yazdığı mektubu toplumsal medya hesabından paylaştı.

ANKA’nın haberine nazaran, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine hakaret eden genç kıza yazdığı mektup şöyle: “Sevgili H.. Facebook sayfandan bana hakaret ettiğin argümanıyla hakkında Ankara Çocuk Mahkemesi’nde ceza davası açıldığını öğrendim. Toplumsal medya hesaplarından yapılan hakaretlere ait, avukatlarımın şikâyet dilekçeleri üzerine soruşturma yürütülmekte ve davalar açılmaktadır. Hakaret edenlerin kimlikleri soruşturma sonunda ortaya çıkmaktadır. Olay tarihinde 18 yaşından küçük olduğun anlaşılıyor.

‘ŞİKAYETTEN VAZGEÇMELERİNİ İSTEDİM’

Siyasal düşüncen, inancın ne olursa olsun, sen ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz genç bir arkadaşımızsın. Siyasetin gayesi ve bizim varlık sebebimiz, sizlere, sizinle birlikte daha özgür, daha aydınlık bir Türkiye hazırlamak olmalıdır. Bu nedenle paylaşımın içeriği hakaret olsa dahi hiçbir çocuğumuzun hâkim karşısında yargılanmasına gönlüm razı olmaz. Elbet yargı kararı olmadan senin bu cürmü işlediğini peşinen söz etmem üniversal hukuka ve vicdana karşıttır. Fakat hata tarihinde yaşı küçük bir evladımızın soruşturma sonunda ulaşılan kanıtlara nazaran hâkim karşısına çıkıp kendini savunmak zorunda kalması dahi gönlümün kabul edebileceği bir konu değildir. Avukatlarıma talimat verip derhal şikâyetten vazgeçmelerini istedim.

‘KUTUPLAŞMANIN OLMADIĞI BİR ÜLKE TESLİM EDEBİLİRSEK…’

Sizlere, kutuplaşmanın olmadığı, barışın, kardeşliğin hâkim olduğu, uzlaşma lisanı ve kültürünün yerleştiği bir ülke teslim edebilirsek gönül rahatlığı içerisinde vazifemizi yaptığımızı düşünebileceğim. Sana ve ailene en samimi selam ve hürmetlerimi sunuyor, sevdiklerinle memnun bir gelecek diliyorum.”

Canlı, Kılıçdaroğlu’nun gençle buluşmasına dair bir de fotoğraf yayınladı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.