Medvedev’den Kırım tehdidi: Akın olursa Ukrayna’yı kıyamet bekliyor

Rusya Güvenlik Kurulu Lider Yardımcısı olan Dmitriy Medvedev, Ukrayna-Rusya Savaşı ve Rusya’nın Batı ile alakalarına dair kıymetli açıklamalarda bulundu.

Medvedev, Ukrayna idaresinin Kırım’ı Rusya’dan geri alacağı ve Kırım Köprüsü’ne taarruz düzenleyeceği tarafındaki tezlere ait şunları söyledi: “Zaman vakit bir grup açıklamalarla ortaya çıkan kimi yüceltilmiş kanlı palyaçolar bizi tehdit etmeye çalışıyor. Kırım’a yönelik taarruzdan bahsediyorum. Bu türlü bir şey olması durumunda Ukrayna için kıyamet günü gelecek. Çok süratli ve sert bir biçimde olacak ve saklanmak mümkün olmayacak. Yeniden de bu çeşit açıklamalarla genel durumu kışkırtmaya devam ediyorlar.”

“RUSYA’YI BİRÇOK TARAFTAN KISKANIYORLAR”

Rusya ile Batılı ülkeler ortasındaki tansiyona de değinen Medvedev, ABD ve kimi Avrupa ülkelerinin, Rusya’nın gelişimini mümkün olduğunca engellemeyi amaçladığını savundu.

Medvedev, “Birçok istikametten bizi ve yeteneklerimizi kıskanıyorlar. Dünyayı olduğu üzere algılamalıyız. Ülkemiz tüm devletleri mutlu edemez. Şad etmeye çalışan devletler, egemenliklerini ya büsbütün ya da kısmen kaybederler. İşte o vakit diğerlerinin uydu devleti olursunuz. Çok uzun müddettir ülkemiz kendine yetiyor ve kimsenin uydusu değil” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.