MHP Genel Sekreteri Büyükataman’dan “yeni anayasa” çıkışı

Vatandaşların ağır ilgili gösterdiği toplantıda konuşan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Cumhurbaşkanımız ve tayin ettiği hükümetimiz, bu sorunların tahlili için çaba içerisinde. Bütün kuralları zorlayarak, bütün kurgulanmak istenen senaryolarını boşa çıkarmak için samimi bir uğraş içerisinde. Türkiye’de kutuplaşmayı, bu seçim zaferi gayesine yönelik CHP’nin başını çektiği şer ittifakı fevkalâde uğraş ortaya koyuyor. Önümüzdeki seçimlerin hezimetinin münasebetini oluşturmak amacıyla şimdiden birtakım algı operasyonları icra etmeye başladılar. Güya Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devleti değilmiş, bu vakte kadar yapılan seçimlerde güya eksiklikler varmışçasına bu 6+1 formatında bir ortaya gelen zillet mensupları sandık güvenliği platformu oluşturmuşlar.

Türkiye Cumhuriyeti devleti seçimlerin inançlı biçimde yapılması için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmiştir. Türkiye’nin geleceğine dair hesap içerisinde olan zillet ittifakı mensupları kapalı kapılar gerisinde iktidar dilenmeye çıktılar. Bir günde 33 sefer yabancı misyon elçileriyle bir ortaya gelerek toplantı düzenlediler. ‘Hakimiyet kayıtsız koşulsuz milletindir’ sözünün yer aldığı meclisteki, o ibareyi birileri maalesef yok sayıyor. Milletin iradesi dışında öteki mahfillerden icazet arayanlar; bilsinler ki hangi hesap kitap içerisinde olurlarsa olsunlar, hangi karanlık pazarlıklara girişirlerse girişsinler bu necip millet her şeye karşın, her vakit oldukları üzere Haziran ayında yapılacak seçimlerde sandık önüne geldiklerinde kendisini yok sayanlara en ağır cezayı Allah’ın müsaadesiyle göstereceklerdir.

Gerçekten Türkiye bir baht seçimini 2023’te gerçekleştirecek. Her seçim değerli, ancak emin olun bu seçim hepsinden değerli. Telafisi olmayan bir seçimin arefesindeyiz. Bir iktidar değişikliği uğruna Türkiye’ye hangi bedellerin ödetileceğini, kapalı kapılar arkasında nelerin vaat edildiğini unutmadan dikkate almadan karar verilmemesi sahiden kıymetli. Tüm hemşehrilerimin bu hassasiyette davranacaklarına yürekten inanıyorum. Bursa her vakit olduğu üzere Türkiye ortalamasının üstünde sahiplenmeyle birinci çeşitte hiçbir tartışmaya mahal vermeyecek netlikte hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı seçecek, hem de anayasayı değiştirecek mahiyette bir çoğunlukta Cumhur İttifakı’nın mecliste yer bulmasını temin edecektir” dedi.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.