Muğla’da öldürülen Zehra Bayır’ın ailesi tabir verdi

Muğla’nın Milas ilçesinde, çalıştığı cümbüş yerinde başına sert cisimle vurulup öldürülen ve cesedi bahçedeki havuza atılan Zehra Bayır’ın ailesi, cumhuriyet savcılığına tabir verdi.

Konya’nın Karapınar ilçesinde oturan Zehra Bayır, unsur bağımlısı kardeşi M.B.’nin (16) tedavi masraflarını karşılamak için Muğla’nın Milas ilçesine giderek çalışmaya başladı.

Burada cümbüş yerinde çalışan Bayır, teze nazaran, 24 Temmuz’da para sıkıntısı nedeniyle tartıştığı işletme sahiplerince başına sert cisimle vurulup öldürüldü, cesedi de bahçedeki havuza atıldı.

Zehra Bayır’ın cenazesi, 26 Temmuz’da memleketi Konya’da defnedilirken, cinayetle ilgili gözaltına alınan 7 şüpheliden 3’ü ise tutuklandı.

‘KIZIMI ÖLDÜRENLERDEN ŞİKAYETÇİYİM’

Milas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Zehra Bayır’ın ailesinin de ifadesine başvuruldu.

SEGBİS ile ifade veren aile fertleri, kızlarını öldürenlerden şikayetçi olduklarını belirtti.

Baba Oğuzhan Bayır da sözünde, kızıyla en son nisan ayında görüştüklerini ve Muğla’da olduğunu da jandarmanın acı haberi vermesiyle öğrendiğini söyledi.

Kızının iş arkadaşlarının cinayetle ilgili kendisine anlattıklarını savcılıkla paylaşan Bayır, ”Kızımın iş arkadaşı, kızımın Konya’ya dönmek için çalıştığı yerden alacağı parasını parası istemesi üzerine öldürüldüğünü söyledi. Kızımı öldürenlerden şikayetçiyim” dedi.

‘TEDAVİ GÖREN KIZIMIN SIHHAT DURUMU İYİ’

Oğuzhan Bayır, kızı Zehra’nın öldürülmesiyle ilgili hukuksal çabalarını sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti.

Kadına şiddetle çaba eden çok sayıda avukatın da kendileriyle temasa geçtiklerini belirten Bayır, ”Sağ olsun çok sayıda avukat, kızımın öldürülmesi olayını savunmak istedi. Onlarla birlikte kızımı öldürenlerin en ağır ceza almasını sağlayama çalışacağım” diye konuştu.

Zehra’nın tedavi masraflarını çalışmak gittiği başka kızı M.B.’nin ise sıhhat durumunun âlâ olduğunu kaydeden Bayır, ”Diğer kızım M.B. geçen pazartesi günü Ankara’da tedavi olmaya başladı. Şu an sıhhat durumu âlâ ve tedavisi olumlu ilerliyor. Tedavi gördüğü hastane de bahçeye çıkıyor, hayvanlarla ilgileniyor. İnşallah tedavi sonucu kızım bu makûs alışkanlığını bırakacak. Kızımla birlikte yeni bir hayat kuracağım. Onun yeterli olması için elimden geleni yapacağım” dedi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.