Pakistan’da “Maraş dondurmacısı” polemiği: Mitingde eski başbakana yaptığı hareket olay oldu

Pakistan’da düzenlenen bir mitingde eski başbakan Han’ın çekilen imajları hem ülke siyasetinde hem de toplumsal medyada alay konusu oldu.

Bugün bağımsızlık günü kutlamaları yapan Pakistan’da Pakistan Adalet Hareketi’nin mitinginde gerçekleşen bir olay hem toplumsal medyada hem de ülke kamuoyunda gündem oldu.

Pakistan Halk Hareketi’nin Lahor kentinde düzenlenen mitinginde partinin başkanı Faysal Cavid Han, eski başbakan ve partinin kurucusu Imran Han’ı sahneye davet etti. Ancak sahneye çağırdıktan sonra partinin önderi, eski başbakan Han’a bir türlü mikrofon vermedi. Mikrofonu vermeyen ve Han’ı bir türlü selamlamayan genç önderin bu hareketi ülke siyasetinde alay konusu oldu.

Sosyal medyada birçok kullanıcı, “Ünlü Türk dondurmacı taktiği yaptığı” diyerek alay etti. Binlerce iştirakçinin ve kameraların önünde bir türlü kelam alamayan Han’ın imgeleri de alay konusu oldu. Han mikrofonu alamayınca elini yüzünü buruşturarak bekledi.

Pakistan medyası, “Gençler, bu imgeleri Türk dondurmacıların ünlü tekniğine benzetti. Bunda da müşterilere dondurma veriyormuş üzere yapıp aslında vermiyorlardı” yorumuna yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.