Şehit oğlunu asker selamıyla uğurlayan anne: Hakkımı sana helal ettim

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde sürüdürülen Eren Abluka-18 Operasyonu’nda şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç, Eskişehir’de toprağa verildi. Melihat Arduç, şehit oğlunu asker selamıyla uğurlayarak, “Oğlum beni bıraktın fakat hakkımı sana helal ettim. Dik durmak istiyorum” dedi.

Lice ilçesi kırsalında terör örgütü PKK’nın atağında şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç için Eskişehir’de cenaze merasimi düzenlendi.

Reşadiye Camii’ndeki merasimde şehit oğlunun fotoğrafını öpen ve asker selamı veren Melihat Arduç, tabuta sarılarak, “Oğlum beni bıraktın lakin hakkımı sana helal ettim. Dik durmak istiyorum” diyerek gözyaşı döktü.

Şehit Arduç’ın 8 ay evvel evlendiği eşi Pembegül Arduç ise ağlamayacağını ve dik duracağını belirterek, uzun mühlet tabuta sarıldı.

“O DAĞLAR YIKILSIN İNŞALLAH”

Cuma vakti kılınan namazın akabinde şehit Arduç’un cenazesi, askerlerin omuzunda top otomobiline kadar taşındı.

Burada şehit annesi Arduç, “O dağlar yıkılsın inşallah. Benim çocuğumu mahvettiler. Bir adedim benim, hoş yavrum, benim yavrum daha küçüktü. Bir adedim keşke ben ölseydim” diyerek feryat etti.

“Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganlarıyla taşınan şehit Arduç’un cenazesi, Hava Şehitliğinde toprağa verildi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.