Telefonunuzun Hafızası Doluysa Kesinlikle Bunları Yapın! İşte Telefonun Hafızasını Anında Artıran O Teknikler

Yeni bir aygıtın çabucak satın alınması ekseriyetle gerekli değildir. Aşağıda sizinle paylaşacağımız yazıda akıllı telefonunuzun hafızasını nasıl hafifleteceğinizi göreceğiz.

Cep telefonunuzun hafızası ziyadesiyle doldu, yeni bir cep telefonu alıp para harcamak yerine nasıl arttırabiliriz?

AKILLI TELEFONU HAFİFLETMEK İÇİN BİRTAKIM İPUÇLARI

İlk ipucu, fotoğrafları dış kaynak kullanmaktır. Fotoğrafları ve görüntüleri harici aygıtlarda depolamak, depolama alanından tasarruf sağlar. Fotoğrafları ve görüntüleri nizamlı aralıklarla mobilden harici aygıtlara taşırsak, cep telefonumuzun hafızası her vakit boş kalır.

Bunun için bir bilgisayar, bir USB yahut harici bir sabit şoför uygundur. Artık bir akıllı telefon boyutunda iki terabaytlık sabit disk var, bu yüzden konutta çok fazla alana gereksinimimiz yok. Son olarak alternatif, bulutu kullanmaktır.

İkinci ipucu, bildiriler için otomatik silme fonksiyonunu kullanmaktır. Signal yahut WhatsApp üzere uygulamalarla iletileşme sağlayıcısından gelen bildirileri otomatik olarak silebiliriz. Bunlar daha sonra tarafımızca belirlenen müddet sonunda hafızadan otomatik olarak silinir. Seçeneği ayarlarda bulacağız. Artık içeriği önemsemediğimiz vakit eski sohbetleri sileriz.

TELEFONUN HAFIZASINI YÜKSELTMEK

Cep telefonu hafızamız doluysa nasıl artırabiliriz? İzlenecek birkaç ipucu daha var. Bunlardan biri otomatik indirmeyi kapatmaktır. İletileşme servisleri aracılığıyla fotoğraf ve görüntü aldığımızda, akıllı telefon ekseriyetle bunları otomatik olarak indirir. Bilhassa bir küme sohbetinin parçasıysak. Bu ekseriyetle telefonun hafızasını zorlar ve daha süratli dolmasına sebep olur.

WhatsApp ayarlarına gidip Data Depolama’ya tıklarsak, “Medyayı otomatik olarak indir” seçeneğini bulacağız ve kapatma seçeneğini seçeceğiz. Bu sayede yalnızca istediğimiz evrakları indireceğiz.

ÖN BELLEĞİ TERTİPLİ OLARAK TEMİZLEYİN

Son ipucu, telefonumuzda daha fazla hafızaya sahip olmak için önbelleği nizamlı olarak temizlemektir. Basitçe söylemek gerekirse, önbellek, uygulamalar kapatıldıktan sonra silinmeyen depolamadır. Orta sıra önbelleği boşaltmazsak, cep telefonunun hafızası dolar.

Verilerin birçoklarının toplandığı yer olduğu için iletileşme, görüntü akışı yahut müzik akışı hizmetlerinin önbelleğini temizlemeye bilhassa paha.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.