Twitter, Elon Musk’a dava açtı

Twitter, 44 milyar dolarlık satın alma mutabakatından çekilen Elon Musk’a dava açtı. Davayla ilgili açıklamada Twitter, Musk’ın şirketi “kamuoyunda alay konusu haline getirdiğini” belirtti.

Twitter, 44 milyar dolarlık satın alma muahedesinden çekilen Elon Musk’a dava açtı. Şirket, Tesla’nın sahibi olan dünyanın en güçlü insanlarından Musk’ın mutabakata uymasını talep ediyor.

Nisan ayında Twitter’ı 44 milyar dolara satın alma sürecini başlatan Elon Musk, geçen günlerde toplumsal medya platformunu almaktan vazgeçtiğini bildirmiş ve şirketin borsada paylarının çakılmasına neden olmuştu. Musk, Twitter’ın düzmece ve bot hesapların sayısıyla ilgili kendisini yanılttığını savunmuştu.

‘ŞİRKETİ ALAY KONUSU HALİNE GETİRDİ’

Davayla ilgili açıklamada Twitter, Elon Musk’ın “kamuoyunda alay konusu haline getirerek şirkete ziyan verdiğini” belirtti. Dava evrakında ise “Tesla paylarının son periyotta paha kaybettiği ve Musk’ın da bundan ötürü mutabakattan çekilmek istediği” söz ediliyor.

Musk ise davayla ilgili olarak Twitter hesabından “Oh, ironi” tabirini paylaştı.

Bazı uzmanlar, Musk’ın muahedeyi iptal ederken 1 milyar dolarlık ayrılık fiyatı de dahil olmak üzere kıymetli bir yasal çabayla karşı karşıya olabileceğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.