Vida’dan ayrılık sonrası olay sözler!

Beşiktaş’taki kontratı sona eren lakin kontrat yenileme görüşmelerinden sonuç alınamayan Hırvat savunma oyuncusu Domagoj Vida kendisine İngiltere, İtalya ve Arap ülkelerinden gelen teklifleri kıymetlendirme kararı aldı. Başarılı oyuncu ayrıyeten Kara Kartal’dan da istemeyerek ayrıldığını lisana getirdi.

“En son 2 milyon Euro’ya ineceğimi söyledim”

Tatile çıkmadan evvel İstanbul’da arkadaşlarıyla sohbet eden Hırvat oyuncunun, Beşiktaş için yıllık fiyatından önemli manada indirime gittiğini belirterek, “En son 2 milyon Euro’ya kadar ineceğimi söyledim. Kulüp bana 1 milyon 200 bin Euro civarı bir teklif yaparak adeta git dedi. Yapacak bir şey yok. Beşiktaş’ta çok hoş yıllarım geçti. Kimseye kırgın değilim. Burayı unutamayacağım. Gönül isterdi ki kalayım lakin olmadı” dediği öğrenildi.

Vida’ya 4 teklif var

Siyah-beyazlılardan yıllık 3.7 milyon Euro kazanan Vida’ya, şimdiye kadar Galatasaray, Başakşehir ve ülkesinden Osijek ile Hajduk’tan teklif geldiği argüman edilmişti.

Domagoj Vida’nın performansı

2018 yılında Ukrayna takımı Dynamo Kiev’den ayrılan ve bedelsiz olarak Beşiktaş’a transfer olan 33 yaşındaki savunma oyuncusu siyah-beyazlı kadroda 164 resmi müsabakada vazife yaptı. Bu dönemde rakip fileleri 16 defa havalandıran Hırvat oyuncu, 1 de asist yaptı ve toplamda 17 gole direkt olarak katkı sağladı. Vida’nın şimdiki piyasa bedeli ise 2.40 milyon Euro olarak belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.