Xiaomi 12S Pro özellikleri sızdırıldı! Tüm kurallar değişiyor

Xiaomi, akıllı telefon dünyasının en üretken isimlerinden biri. Elbette hala bu alanda kafaya oynayan Samsung gibi bir gerçek var ancak Çinli teknoloji devinin de hiç fena gitmediğini söylemek lazım. Xiaomi yakın zamanda tanıttığı Xiaomi 12 serisinde de bu özelliğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Çinli teknoloji devi, bugüne kadar yeni amiral gemisi serisine Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12X gibi pek çok model ekledi. Bununla birlikte serinin en çok beklenen modeli olarak gösterilen Xiaomi 12 Ultra’nın da eli kulağında. Ancak ünlü ismin durmaya pek niyeti yok gibi görünüyor.

Xiaomi 12S Pro özellikleri sızdırıldı! Tüm kurallar değişiyor

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre yakın zamanda bu aileye Xiaomi 12S ve Xiaomi 12S Pro modelleri de katılacak. Üstelik sertifika kurullarından gelen görüntüler sayesinde Xiaomi 12S Pro’nun birçok özelliği şimdiden netleşti bile.

Birçok farklı kaynaktan doğrulanan bilgilere göre Xiaomi 12S Pro gücünü Dimensity 9000 yonga setinden alacak. Ekran boyutu olarak 6,55 inçlik AMOLED paneli tercih eden 12S Pro’nun ön yüzeyinde 16MP arka yüzeyinde ise 64MP’lik kameraların bulunması bekleniyor. Tabi arka yüzeydeki 64MP’lik kameranın ana kamera olduğu ve bunun en az 2 yardımcı kamera ile destekleneceğini hatırlatalım.

Yeni akıllı telefon modelinin sızdırılan bir diğer özelliği ise batarya boyutu. Buna göre Xiaomi 12S Pro meraklılarının karşısına 67W hızlı şarj desteğine sahip 4.500mAh’lık bir batarya ile çıkacak. Telefonun tanıtım tarihi ve fiyatı ise şimdilik bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.