YÖK logosu Dünya Etraf Günü’ne özel yeşile çevrildi

YÖK logosu, daha çevreci, daha pak, daha yeşil bir Türkiye maksadına dikkat çekmek ve bu mevzuda farkındalık oluşturmak hedefiyle Türkiye Etraf Haftası ve Dünya Etraf Günü’ne özel, kuruluşundan bu yana birinci sefer değiştirilerek tüm toplumsal medya mecralarında yeşil renkte kullanıldı.

YÖK Lideri Prof. Dr. Erol Özvar, kırmızıdan yeşile dönen YÖK logosunu Twitter hesabından paylaştı. Özvar, gençlere seslenerek, “Sevgili gençler; ormanlarımıza, denizlerimize, tabiatımıza ve etrafımıza daima birlikte daha fazla ihtimam göstermeliyiz. Bu bahiste tüm üniversitelerimizde yapılacak çalışmaların, gerçekleştirilecek aktifliklerin destekçisi olmaya devam edeceğimizi bilmenizi istiyorum” dedi.

Özvar, bu kapsamda üniversitelerin ‘sıfır atık’ üreterek, tabiatla uyumlu ve yeşil dokunun hakim olduğu projeleri hayata geçirmesini ve kendi pak gücünü kendisi üretecek yerleşkeler oluşturmasını pahalı bulduğuna dikkat çekerek, “Üniversitelerimizi gelecek kuşaklara yaşanabilir, yeşil bir dünya bırakmak için tüm paydaşlarıyla iş birliği içinde hareket etmeye ve daha çok çaba göstermeye davet ediyorum” sözlerini kullandı.

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.