Yunanistan’ın eski Savunma Bakanı Apostolakis: Erdoğan’ın telaffuzlarını ciddiye almalıyız

Eski Yunan Bakan Apostolakis, SKAI TV’de konuk olduğu bir programda, Türk-Yunan bağlarında son periyotta tekrar tırmanan tansiyona ait değerlendirmelerde bulundu.

‘ERDOĞAN OYUN OYNAMIYORUZ İLETİSİ VERDİ’

Erdoğan’ın “Oyun oynamıyoruz, önemli konuşuyoruz.” iletisi verdiğine dikkati çeken Apostolakis, “Şunu âlâ bilmeliyiz ki, bu söylenenleri ciddiye almamız gerek. Erdoğan, ‘Bir gece apansız gelebiliriz’ derken, Türkiye’nin istediği biçimde, Ege’nin paylaşılmasına uygunlukla razı olmamamız halinde, bunu muhtemelen zorla yaptıracağı tehdidinde bulunuyor.” tabirini kullandı.

“DİKKATLİ OLMALIYIZ”

Apostolakis, sessiz kalmamaları gerektiğini fakat Türkiye’nin bu evrede tansiyonu Yunanistan’ın tırmandırmasını istiyor olabileceğini öne sürerek bu nedenle de ülkesinin dikkatli olması gerektiğini kaydetti.

“TÜRKİYE, METOTLU VE STRATEJİK HAREKET EDER”

Atina’nın egemenlik haklarından taviz vermeyeceğini daha net bildirilerle ortaya koyması gerektiğini savunan Apostolakis, “Erdoğan’ın, Türkiye’de iç siyasetteki durumdan dolayı bu türlü konuştuğunu savunmak son derece riskli. Türkiye, metotlu ve stratejik hareket eder.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.