Bu 4 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: Airdrop Duyuruldu!

Zor durumdaki Bitcoin ve altcoin fonu Three Arrows Capital’in kurucusu Su Zhu tarafından başlatılan kripto borsası OPNX, bir duyuru yaptı. Terra (LUNA) ve Terra Classic (LUNC) altcoin sahiplerine “Justice Tokens” dağıtma planını açıkladı. Ancak duyuru, ABD’deki bir mahkeme celbine yanıt vermediği bildirilen kurucularının geçmişi nedeniyle tartışma ve eleştirilerle karşılandı. İşte detaylar…

OPNX’teki altcoin yatırımcıları için duyuru geldi

OPNX platformu, bu Justice (Adalet) Token’larının, zarar gören topluluklara özel olduğunu söylüyor. Zarar gören projelerin, uzlaşma sonuçlarını iade etmeyi amaçladığını söylüyor. Yani Justice tokenlarının benzersiz bir mekanizma olduğunu iddia ediyor. Tokenlar, FatMan Terra adlı bir Twitter analistinin eylemleri nedeniyle zarar gördüğü iddia edilen dört topluluğu temsil ediyor. Bu topluluk şu şekilde: LUNA, LUNC, Rollbit (RLB) ve OX coin. Justice Token, bu dört altcoin sahiplerine eşit olarak dağıtılacak.

Terra destekçilerine göre FatMan Terra, yanlış ve kötü niyetli bilgiler yaydı. Bu nedenle Terra ekosisteminin çöküşünü tetiklemekle suçlanıyor. Ayrıca FatMan Terra, Twitter’da çeşitli kullanıcı adları altında ırkçı açıklamalar yaptığı için de tepkiyle karşılaştı. Justice Tokenları, hiçbir içsel değere, desteğe veya getiri beklentisine sahip olmayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Bunlar meme altcoin olarak sınıflandırılmakta. Gerçek finansal varlıklardan ziyade sembolik jestler olarak hizmet etmeleri amaçlanmaktadır.

FatMan Terra, OPNX’in hamlesine “dolandırıcılık” dedi

Justice Tokenların duyurusu, FatMan Terra’ya atfedilen birkaç mesajın Twitter’da heyecan yaratmasından kısa bir süre sonra geldi. Terra topluluğu, bu mesajların ekosistemin çöküşüne katkıda bulunan dezenformasyon yaydığını iddia ediyor. FatMan Terra, OPNX’in Twitter’daki duyurusuna yanıt verdi.  BTC ve altcoin borsasını kendi adı altında yeni bir dolandırıcılık düzenlemekle suçladı. Görünüşe göre durum karmaşık bir suçlamalar ve karşı suçlamalar ağına dönüştü.

Bu Justice Tokenlarının dağıtımının bu noktada tamamen net olmadığını belirtmek önem taşıyor. OPNX, dağıtım sürecinin nasıl işleyeceği konusunda ayrıntılı bilgi vermedi. Bu şeffaflık eksikliği, borsayı çevreleyen tartışmaların ateşine yalnızca yakıt ekledi. Justice Tokenlarının dikkat çeken bir yönü de altcoin Rollbit (RLB) kullanıcılarına dağıtılmasıdır. Zira FatMan Terra kısa süre önce Rollbit hakkında gizli bilgiler paylaştığını ima etmişti. Bu da platformun destekçileri arasında endişelere yol açmıştı. Bu duyurunun ardından Rollbit’in kurucusu, FatMan Terra tarafından farklı kullanıcı adları altında paylaşıldığı iddia edilen mesajları ortaya çıkardı.

Three Arrows olayı: Neler olmuştu?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Davies ve Zhu, bir zamanlar 10 milyar dolar değerinde olan ve Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan Singapur merkezli bir hedge fonu olan Three Arrows Capital’i kurdu. 3AC olarak da bilinen altcoin fonunun, fiyatlardaki düşüş ve riskli işlemlerin ardından kredi verenlere geri ödeme yapamaz hale gelmesinin ardından bir İngiliz Virgin Adaları mahkemesi tarafından tasfiye edilmesine karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx