En dokunaklı yapay zeka videosu… Türkiye’nin kıymetlilerinden ’29 Ekim’ mesajı

Yapay zekanın hayatımıza etkisi kendisini iyiden iyiye hissettirirken içerik üretici Gökhan Bütünler’den duygulandıran bir 29 Ekim videosu geldi.

Videoda Türkiye’nin değerli sanatçılarının görüntüleri ve seslerini bire bir taklit eden yapay zeka ile “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” mesajı verildi.

CÜNEYT ARKIN’DAN TARIK AKAN’A…

Videoda sırasıyla; Cüneyt Arkın, Zeki Müren, Cem Karaca, Özkan Uğur, Levent Kırca, Kemal Sunal, Barış Manço, Yıldız Kenter, Fatma Girik, Münir Özkul, Adile Naşit, Ferhan Şensoy, Tarık Akan, Sadri Alışık’a yer verildi.

Sanatçıların yapay zeka ile seslendirilmesinden sonra ise videonun sonunda yine yapay zeka ile yeniden sesi oluşturulan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün videosu geliyor.

Kendisine ait sosyal medya hesabından paylaşım yapan Gökhan Bütünler, “Cumhuriyeti bize armağan ettiği değerlerle, ülkemizin önemli değerlerini cumhuriyetle anmak istedim. Cumhuriyetle ilelebet yaşayacaklar! #CumhuriyetleYaşayacagız Yazdığım metni ses klonlama ile sanatçılarımızın ve M. K. Atatürk’ün kendi sesiyle seslendirdim. Şu günlerde, böyle bir mesajla hepsini tekrar bir araya getirmek bana çok iyi geldi. Umarım size de iyi gelir… 100. Yılımız Kutlu Olsun!” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx