Fransa’da muhalif partili milletvekillerinden Gazze’de ateşkes çağrısı

İsrail’in Gazze’deki saldırıları devam ederken, muhalefet cephesinin önemli isimlerinden Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) Partisi Meclis Grup Başkanvekili Mathilde Panot, Filistin’in Paris Büyükelçisi Hala Abou-Hassira’yı Ulusal Meclis’te ağırladıklarını X sosyal medya platformundan duyurdu.

Panot, Abou-Hassira’nın, ailesinin büyük bir kısmını Gazze’deki bombaların ve yıkılan binaların enkazlarında öldüğünü belirtti.

FRANSIZ MİLLETVEKİLLERİNDEN ATEŞKES ÇAĞRISI

Büyükelçi Abou-Hassira da X sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, Boyun Eğmeyen Fransa (LFI), Yeşiller Partisi (EELV) ve Fransa Komünist Partisi’nin (PCF) Fransız meclisinde Gazze’de derhal ateşkes sağlanması için çağrıda bulunduğunu ifade etti.

Büyükelçi, uluslararası hukukun üstünlüğünü göstermek ve masum hayatları kurtarmak için gösterdikleri dayanışmaları ve kararlıkları için milletvekillerine teşekkürlerini iletti.

Abou-Hassira, meclis bahçesinde Fransız milletvekilleriyle çektiği fotoğrafı da paylaştı.

Fotoğrafta, boynunda Filistin kültürünün bir parçası olan Filistin kefiyesi motifli bir atkı takan Abou-Hassira’nın kalabalık bir grup Fransız milletvekiliyle “Gazze ve Batı Şeria’daki katliama son verin. Derhal ateşkes” yazılı dövizi taşıdığı görülüyor.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx