İsrailli yöneticiden skandal öneri: Gazze’yi müzeye çevirelim

İsrail’in kuzeyindeki Metula yerleşim biriminin yöneticisi David Azoulai, Gazze’deki tüm Filistinlilerin Lübnan’daki mülteci kamplarına sürülmesini ve Gazze’nin Auschwitz’dekine benzer bir müzeye dönüştürülmesini teklif etti.

İsrail gazetesi Jerusalem Post’un haberine göre, Metula yerleşim biriminin yöneticisi Azoulai katıldığı radyo programında, Gazzelilerin deniz yoluyla topluca Lübnan’daki mülteci kamplarına sürülmesini teklif etti. Azoulai, “Gazze’deki herkese sahil bölgelerine gitmelerini söyleyin. Donanma gemileri teröristleri Lübnan kıyılarına bırakmalı. Tıpkı Auschwitz’de olduğu gibi Gazze Şeridi’nin tamamı boşaltılmalı ve dümdüz edilmelidir” dedi.

Hamas’ın “Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme” gerekçesiyle 7 Ekim’de İsrail’e düzenlediği saldırının, “ikinci Holokost” olduğunu iddia eden Azoulai, “Gazze’yi, orada yaşamış insanların deliliğini gösteren bir müze olarak hizmet vermesi için ıssız ve yıkılmış bir şekilde bırakmalıyız” dedi.

İsrail’in (Gazze’deki) insanlara güneye gitmeleri çağrısı yapmak yerine onları sahil tarafına yönlendirmesi gerektiğini savunan Azoulai, donanmanın Gazzelileri halihazırda yeterli sayıda mülteci kampının bulunduğu Lübnan kıyılarına taşıyabileceğini söyledi.

Azoulai, “Gazze, İsrail Devleti’nin yeteneklerinin sergilendiği ve herkesi Gazze Şeridi’nde yaşama fikrinden vazgeçiren bir müze haline gelsin. Onlara görsel bir temsil kazandırmak için yapılması gereken budur” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx