ÖZEL | Galatasaray’da maddi probleme çözüm bulundu! Locayı sat, borçları temizle

Hakim Ziyech’in ödeme konusunda tavizsiz tutumu, Konyaspor’un Abdülkerim Bardakçı konusunda gönderdiği ihtarname, Basel’e kiralanmasına rağmen parasını sarı-kırmızılılardan alan Yusuf Demir’in serbest kalmak için uyarı yapması sonrasında Galatasaray’daki gerçekler şöyle:

Galatasaray’da oyunculara, kasım ayı maaşları ödendi ve sadece geçen ayın ödemesi kaldı. Bir aylık gecikme, kabul edilebilir olarak değerlendiriliyor. Icardi’nin, Torreira’nın, Mertens’in gösterdiği anlayışı sadece Ziyech’in göstermediği belirtildi. Galatasaray Kulübü, Ribery’den zamanında büyük ders aldığı için yasal süreleri dikkatle takip ediyor.

15 OCAK KRİTİK TARİH

UEFA’dan yıl sonunda alınması gereken borçsuzluk kağıdı için kulüplere ek 15 gün veriliyor. Galatasaraylı yetkililer bu tarihe kadar bütün ödemeleri yapacaklarını belirttiler.

LOCA FORMÜLÜ

Yaşanan finansal krizi önlemek için, loca yenileme takvimi öne çekildi, loca sahiplerine 15 Ocak’a kadar süre verildi. 234 locadan 183’ü için süreç başladı. Bazı localar 2-3 seneliğine kiralandığı için 183 loca üzerinden yenileme başladı.

Toplamda 2 bin 200 koltuğun bulunduğu localarda bir koltuk minimum 7, maksimum 21 bin dolar… Kulüp kaynakları, ilginin çok yoğun olduğu localarda, yenileme için yarısının bile harekete geçmesinin, 500 milyon liranın 10 günde kasaya girmesi anlamına geldiğini belirttiler. Böylece kriz, loca gelirleriyle aşılacak.

YUSUF DEMİR’İN SÜRESİ DOLDU

Rapid Wien’den 6 milyon euroya transfer edilen, ancak bekleneni veremediği için sezon başında İsviçre’nin Basel takımına kiralanan Yusuf Demir, senelik ücretinin neredeyse tamamını Galatasaray’dan alıyordu. Ancak Yusuf, Cim-Bom’un gereken parayı ödemediği gerekçesiyle serbest kalmak için ihtarname çekti. Genç futbolcunun verdiği süre dün akşam doldu. Sarı-kırmızılılar ise, “Ücreti peyder pey ödeniyor” açıklamasını yaptı.

ABDÜLKERİM BARDAKCI İÇİN İHTARNAME

Bonservisiyle birlikte geçen sezon Galatasaray’a gelen Abdülkerim Bardakcı’nın ücreti konusunda Tümosan Konyaspor ihtarname çekti. Yeşil-beyazlıların Başkanı Ömer Korkmaz, Cim-Bom’un isteği üzerine talebi yazılı olarak ilettiklerini dile getirdi.

Korkmaz, “G.Saray’dan Abdülkerim için 250 bin euro alacağımız var. Talebimizi önce sözlü olarak ilettik. Galatasaray talebimizi yazılı olarak iletmemizi istedi, biz de ihtar çektik. İki kulüp arasında herhangi bir problem yok” yorumunu yaptı.

Galatasaray’ın vazgeçilmezleri arasında yer alan Abdülkerim Bardakçı, bu sezon 15 lig maçında yer alırken, sakatlığı nedeniyle 2 karşılaşmalarda görev yapamadı. Sarı-kırmızılı futbolcu, 12 Avrupa maçında da forma giydi ve bu sezon toplam 27 karşılaşmada sahaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx