Vincenzo Montella: Kutlamalar Pazar günü

Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubun’da Hırvatistan’ı deplasmanda tek golle mağlup eden A Milli Takım’da Montella ilk maçına çıktı. A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Hırvatistan maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

‘BARIŞ’IN HIZINI KONUŞMUŞTUK’

“Maçtan önce de Barış’ın hızını kullanacağımızı söylemiştim, onların iki stoperi yetişemeyecek demiştim. Allah’tan öyle bir pozisyona denk geldi.”

‘İLK DEFA YENİYORUZ’

“Aslında çok zor bir maça çıktık. Hırvatistan, Avrupa Elemeleri’nde kaybetmemişti kendi evinde. Hırvatistan topraklarında ilk defa onları yeniyoruz. Sonuna kadar mücadele veren bir takımımız vardı. Bu ruhu saha dışında da gösterdiler. Milli Takım’ın ailesine de teşekkür etmek istiyorum. Geldiğim ilk günden beri bize destek verdiler. Herkes bir oldu ve sonrasında bunu başarabildik.”

‘3 GÜN SONRA…’

“Mutluyuz, kutlayacağız bunu. Ama 3 gün sonra bir maçımız daha var. Bütün kutlamaları o maçtan sonraya saklamamız lazım. En üzücü tarafı, ilk yarıda bir gol atma ihtimalimiz daha vardı. O golü atamadığımız için yorucu oldu ama hepsiyle gurur duyuyorum. Takım ruhunu sahaya yansıttılar.”

‘GELECEK İÇİN ÖNEMLİ ADIM’

“Takımda herkes çok iyiydi. Herkes çok yüksek seviyede performans gösterdi. Samet uzun zamandır 90 dakika oynamıyor ama iyi performans gösterdi. Biz maçı 2005’li ve 2000’li oyuncularla bitirdik. Bu geleceğimiz için de önemli bir adımdı. Çok mutluyum oraya gideceğimiz için. Ne kadar destek verebileceklerini biliyorum. O yüzden kesinlikle bizim için artı bir güç olacak.”

‘RUHLARINI ORTAYA KOYDULAR’

“Aslında bütün futbolcularımıza teşekkür etmek istiyorum. Maçın başından sonuna kadar sahada ruhlarını ortaya koyan futbolcularımız var. Gerçekten sonuna kadar mücadele verdiler. Geri bildirim olarak baktığınızda 3 günde yaptıklarımız bize güzel bir cevap verdi sahada. Milli Takım ailesine de teşekkür etmek istiyorum. Geldiğimizden beri destek verdiler. Maçın başından itibaren bir birliktelik vardı ve sonuna kadar hak ettiğimiz bir galibiyet aldık”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx