Yeşil Bayraklı!

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, son 4 yılda ilçeye 152 bin metrekare yeni yeşil alan kazandırdı. Her yıl düzenli olarak yapılan yeşillendirme, ağaç ve fidan dikimleriyle kişi başına düşen yeşil alan miktarı da önemli ölçüde yükseldi. Başkan Serdar Sandal, “Çocuklarımıza rahat nefes alabilecekleri güzel yarınlar bırakmak istiyoruz. İzmir’in en güzel ve en yeşil ilçelerinden Bayraklı’da hedefimiz daha yaşanabilir bir kent oluşturmak” dedi.

21 YENİ PARK 152 BİN M2 YEŞİL ALAN

İlçe genelindeki park, yeşil alan ve sosyal donatı alanı oranını artırmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Bayraklı Belediyesi, ilçeye son 4 yılda 151 bin 847 metrekare yeni yeşil alan kazandırdı. Bu kapsamda son dönemde yürütülen çalışmalarda bir tanesi temalı, 1 tanesi engelli olmak üzere ilçeye 21 yeni park kazandırılırken, 66 parkta da kısmi ve komple revizyon yapıldı. Ayrıca ağaçlandırma, çim ekimi, ağaççık, çalı ve çiçek dikimi gerçekleştirildi. Atıl haldeki boş alanlarda yeşillendirme çalışmaları devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalar, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

“GELECEK NESİLLERİ DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Yarınlara daha güzel bir Bayraklı bırakmak istiyoruz. Bu nedenle parklarımızı, yürüyüş yollarımızı, oyun gruplarını, kent ekipmanlarını, spor aletlerini yeniliyor, değerlendirilebilecek her alanı yeşillendiriyoruz. İzmir’in en yeşil ilçelerinden biri olarak çocuklarımıza karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz ve onlara daha yanaşabilir bir dünya bırakmak için çalışıyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx