Zihninizi uyandıracak matematik denklem bulmacası: Tüm nesnelerin sayısal değerlerini belirleyin ve denklemin çözümüne 10 saniyeden önce ulaşın!

Matematik denklem bulmacaları, nesneler ve şekillere verilen gizli sayısal değerleri bulmanız için tasarlanan zekâ testi oyunlarıdır. Sayısal zekânızı geliştirme ve potansiyelinizi ölçmenin en harika yollarından bir tanesidir.

Matematik denklem bulmacaları entelektüel birer zekâ testi oyunu olmasının yanı sıra boş vakitlerinizi değerlendirmenin en iyi aracıdır. Bugün sizler için hazırladığımız matematik denklem bulmacası ile beyninizin sayısal zekâ performansını 10 saniyede test edeceksiniz.

HER NESNENİN SAYISAL DEĞERİNİ BULUN VE ÇÖZÜME ULAŞINGünün zekâ testi oyunu bir matematik denklem bulmacası. Bu bulmacanın çözümüne ulaşmak için yukarıda gördüğünüz tüm nesnelerin sayısal değerlerini bulmanız ve bu değerler ile matematik işlemlerini sırayla yapmanız gerekiyor.

Yukarıdaki matematik denklem bulmacasında son denklemi çözmek için ilk üç denklemi de sırasıyla çözmeniz gerekir. Bu denklemleri çözerek çözüme ulaşmak için sadece 10 saniyeniz bulunuyor. 10 saniyeden kısa bir süre içerisinde bu denklemi çözebilirseniz sayısal zekânızın yüksek olduğunu ve matematik problemleri çözmede yetenekli olduğunuzu bilmeniz gerekir.

ZAMAN BAŞLADI: DENKLEMLERİ ÇÖZMEYİ DENEYİNMatematik denklem bulmacasında çoğu zaman temel matematik bilgileriniz test edilir. Eğer temel matematik bilgilerinizde eksiklik varsa bu testler sizin için oldukça zorlayıcı olabilir. Ancak bu bilgileriniz tam ise ve hala hatırlıyorsanız çözüme ulaşmak 10 saniyeden daha fazla vaktinizi almaz.

Doğru çözüme gitmek için öncelikle ilk denklemde yer alan nesnelerin değerlerini belirlemeniz gerekir. İlk denklemde belirlediğiniz sayısal değerleri ikinci denklemde test ederek doğruluğunu kanıtlayabilirsiniz. Eğer ikinci işlem sizin belirlediğiniz sayısal değerler ile doğru sonuç veriyorsa bir sonraki denkleme geçerek son nesnenin de sayısal değerini belirleyebilirsiniz.

Tüm denklemleri tek tek çözerek çözüme ulaşmanız için size tanınan sürenin sonuna geldik. Eğer doğru cevabı 10 saniyeden kısa sürede bulduysanız kendinizle gurur duyabilirsiniz. Bu matematik denklem bulmacaları beğendiyseniz arkadaşlarınız ve yakın çevreniz ile paylaşabilir, onlarında kendilerini test etmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Evet, gelelim çözüme. İşte matematik denklem bulmacasının çözümü;Matematik denklem bulmacasının doğru cevabı “14”.İlk denklem de yer alan ağaçların çarpımının “0” etmesi için iki ağaçtan birinin değerinin 0 olması gerekir. İkinci denklemde ise iki ağacın toplamının “6” olduğunu belirtmiş. O halde ağaçlardan birinin değeri “0” ise diğeri mutlaka “6” olmalıdır.Üçüncü sıradaki denklemde ise saksıdaki fidenin değerini bulmak için “12 – 2 x 2” denkleminin kaç olduğunu bulmanız istenmiş. Bunun içinde matematikte geçerli olan işlem önceliğini uygulamanız gerekir. Yani öncelikle çarpma işlemini ardından çıkarma işlemini uygulamalısınız. Bu sayede saksıdaki fidenin değeri “12 – 4” denklemiyle “8” sonucunu verir.Son denklemde ise tüm nesnelerin toplamının sorulduğunu görüyorsunuz.  İki ağacın toplamı yukarıda da belirtildiği gibi “6”, saksıdaki fidenin değeri ise “8” yani “6 + 8” denklemiyle sonuç “14” çıkıyor.

Matematik denklem bulmacalarını çözmek için matematik geçmişinizin çok iyi olmasına gerek yok. Temel matematiğinizin sağlam olduğuna inanıyorsanız bu testleri çözebilir ve sitemizde yer alan diğer testler ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx